Atpakaļ uz vēstulēm

Tu esi ļoti jauks, bet vai Tu esi īsts?

Evija Andersone


Kur var paskatīties, ko atsūtīja Zinzinītis?

Aleksandra


Čau!
Šodien man ir ļoti laba diena. Es pirms 4 dienām dabūju telefonu. Tagad varu gan sarakstīties ar draudzenēm, gan sazvanīties.
Luīze Oļukalna

 

Sveikas, meitenes!

Evija, jā! Es esmu jauks un pavisam īsts. Tā vismaz šķiet man pašam. Paldies!

Tagad atbildēšu Aleksandrai par vēstulēm. Tas notiek tā - jūs man atsūtāt vēstules, taču es uzreiz nevaru katram uz vēstulēm atbildēt. Tāpēc uz jūsu vēstulēm atbildu šeit - http://zinzinitis.lv/vestules

Šoreiz, apsveicot Luīzi ar jaunā telefona iegūšanu, pastāstīšu par kādu peidžeri, kurš glabājas Rakstniecības un mūzikas muzejā.

Bijāt dzirdējuši vārdu “peidžeris”? Pirms mobilajiem telefoniem daži lietoja peidžerus – ierīces, kas var uztvert teksta ziņojumus vai atskaņot balss ziņas. Atbildēt sūtītājam ar peidžeri nevarēja. Bija jāmeklē parastais vadu telefons un jāzvana. Jā, protams, varēja arī atbildēt ar roku rakstītā vēstulē pa pastu.

Šis ir dzejnieka Kārļa Vērdiņa peidžeris, kuru viņam sākot studēt Rīgā, nopirka māte, lai varētu sazināties ar dēlu. Visbiežāk viņas ziņojumi bija “Piezvani man!” vai “Kur esi?”. Kā jau minēju, lai atbildētu, Kārlim bija jāmeklē iespēja piezvanīt vai uzrakstīt vēstuli.

 

RTMM 240844

Kārli Vērdiņu jūs zināt, vai ne? Viņš raksta dzeju gan pieaugušajiem, gan bērniem.

 

RTMM p90927

Zināmākās varētu būt viņa grāmatas “Dilles tante” un “Tētis”. Dzejoļus no tēta grāmatas dziesmās sakomponējis Kārlis Lācis. Pamanījāt, ka ir divi Kārļi? Kārlis Vērdiņš un Kārlis Lācis. Šo viņu kopdarbu sauc “Lāču tēta dziesmas”, un mana mīļākā dziesma ir par tēti – šoferi.

Paklausieties!

 

https://www.youtube.com/watch?v=lnqEB0z46tc

 

Lai jums visām jauks rudens sagaidīšanas laiks!

 

Īstais Zinzinītis.