Atpakaļ uz vēstulēm

 


Sveiks Zinzinīti! Man ir trīs jautājumi.
Vai Tev ir dzīvnieki?
Kāda izskatās Tava cepure?
Kā tev iet?

Nele

 

Sveika, Nele!

 

Man klājas labi, paldies! Es priecājos par pavasara ziedēšanu un rosos pa muzeja jaunajām telpām.

Nē, man diemžēl nav mājdzīvnieku, jo muzejā tie netīšām var nodarīt kādu skādi. Par mājdzīvniekiem jau esmu stāstījis vēstulēs iepriekš, to tepat vari izlasīt.

 

Visbiežāk esmu redzams savā violetajā cepurē, jo violets ir mana un muzeja mīļākā krāsa. Reiz bērni man sašuva daudz skaistu cepuru - http://zinzinitis.lv/ka-berni-izdomaja-man-vardu-un-suva-man-cepures un tās es valkāju vēl tagad. Cepures ir laba lieta. Tās sargā no saules un lietus. Arī no sniega. Silda ausis.

Bet muzejā ir daudz interesantu cepuru. Pastāstīšu par dažām.

 

Šī sarkanā rūķu cepure man patīk visvairāk. Droši vien tāpēc, ka pats esmu rūķis. Ar šo cepuri galvā aktrise Emīlija Bērziņa tēlojusi rūķi Dailes teātra Jaungada sarīkojumos. Tai malā piešūti mati. Skaista, vai ne?

 

 

                    RTMM 361427

 

 

Vēl man sirdī iekritusi Raiņa platmale. Iztēlojos, kā viņš ar šo smalko cepuri pastaigājies par Rīgas ielām vai Jūrmalas promenādi. Abi ar Aspaziju dzīvojuši arī Jūrmalā, tur viņiem bijusi vasarnīca, bet tagad ierīkots muzejs. Ja sanāk būt Jūrmalā, noteikti kopā ar vecākiem ejiet lūkot.

Žēl, ka tagad tik maz kungu staigā ar šādām cepurēm. Svētku dienās viņus noteikti būtu skaisti vērot.

 

 

                    RTMM 129914

 

Te vēl kāda man mīļa cepurīte. To primabalerīna Anna Priede atvedusi kā dāvanu savai meitai Eiženijai no Ļeņingradas. Tas ir Krievijā un tagad pilsētu sauc Sanktpēterburga. Ļoti, ļoti dzīvespriecīga cepurīte! Ar tādu var gan pa ziedošu pļavu lēkāt, gan kafejnīcā pēc tam saldējumu ēst.

 

 

                    RTMM 776328

 

Nele, es esmu tik priecīgs, ka arī man ir cepure! Tik labi zem tās! Bet kā ir Tev? Vai Tev ir kāda skaista cepure?

 

Ar siltiem sveicieniem –

Zinzinītis