Atpakaļ uz vēstulēmSveiks, Zinzinīti!
Nē, es nezinu tādu Raini. Jā, es domāju, ka tādā šallē varētu staigāt pa Dzegužkalnu. Es esmu Elizabetes Ozoliņas draudzene.
Ar sveicienu, Luīze!

Čau, Zinzinīti!  Kur īsti atrodas Tavs muzejs? Un vai T u arī atrodies katru dienu tajā muzejā? Un cik vecs-jauns tu esi?
Elizabete O zoliņa

Sveikas, mīļās meitenes!

Paldies par jaukajām bildēm, jums tiešām padodas glīti safotografēties! Kas to lai zina, varbūt kāda no jūsu bildēm kādudien nonāks arī starp muzeja dārgumiem? Padomā, ja nu jūs kļūtu par slavenām rakstniecēm vai mūziķēm?

Elizabet, Rakstniecības un mūzikas muzejs atrodas Pulka ielā, Rīgā, netālu no Dzegužkalna. Es muzejā esmu gandrīz katru dienu. Retu reizi dodos kādos izbraucienos. Esmu rūķis labākajos gados, tā es parasti saku, jo pats īsti vairs neatceros savu vecumu.

Dārgā, Luīze! Tu raksti, ka nezini Raini. Noteikti zini gan, viņš ir Latvijā pārāk populārs, lai neko par viņu nezinātu. Rainis bērniem rakstījis daudz dzejoļu, Esplanādē atrodas viņa piemineklis. Milzīgs! Un vēl interesanta skulptūra ir redzama pie Nacionālās bibliotēkas – “Divi Raiņi”. To veidojis tēlnieks Aigars Bikše un tajā patiešām ir divi Raiņi!

Varbūt esi dzirdējusi, ka Latvijas oficiālā nauda agrāk bija lati. Nu lūk, arī uz lata monētas ir bijis Raiņa portrets, īpašā monētu programmā “Latvija. Laikmetu grieži un laikmetu vērtības”, sērijā “Cilvēki”.

 

 

Rainis, kopā ar savu kundzi Aspaziju, attēlots arī uz Rainim un Aspazijai veltītās, Latvijas Bankas izdotās 5 eiro sudraba kolekcijas monētas “Rainis un Aspazija”.

 

Foto: Vitālijs Vinogradovs

 

Abu monētu, gan eiro, gan lata, mākslinieces ir Arta Ozola-Jaunarāja, Ligita Franckeviča.

Nu, vai tagad atpazini? Kaut kur taču šis vīrs ir redzēts, vai ne? Pieminekļos, bildēs, mācību grāmatās. Luīze, Raiņa patiešām ir daudz!

 

Lai jums abām jaukas vēlīnā rudens dienas!

Draugs Zinzinītis

P.S . Pievienoju vēl kādu Raiņa fotogrāfiju. Ja jau reiz maināmies ar bildēm.