Atpakaļ uz vēstulēm

Čau! Paldies par atbildi! Es gribētu redzēt, kā Tu izskaties!

Es izpētīju Tavu atbildi uz manu vēstuli. Un es nezinu tādu Dzegužkalnu Rīgā.

Es noteikti apciemošu!

Man ir ļoti laba diena!

Luīze Oļukalna

 

Labdien, Luīze,

Paldies Tev par vēstuli! Redzu, ka esi man kļuvusi par uzticamu vēstuļu biedreni, Luīze. Tas priecē. To, kā es izskatos, vari redzēt šeit, manā mājaslapā, kur tiekos ar saviem draugiem. Esmu virtuāls, bet dzīvē izskatos diezgan līdzīgs zīmējumā redzamajam.

Atklāšu mazu noslēpumu: mani nav dzīvē redzējuši pat lielākā daļa manu kolēģu, jo lielāko daļu laika es pavadu krātuvēs, kur glabājas muzeja priekšmeti. Visvairāk laika es pavadu tieši tur, jo man patīk atrast ko neredzētu un ļoti, ļoti interesantu. Piemēram, šodien es muzejā atradu ļoti interesantu priekšmetu - maketu Pētera Pētersona dramatizējumam „Mistērija par cilvēku” pēc Vladimira Majakovska dzejas Valsts Jaunatnes teātrī. Režisora Pētera Pētersona laika griežu spēles "Mistērija par Cilvēku" pirmizrāde notika 1973. gada decembrī Jaunatnes teātrī. Šis uzvedums iezīmēja jaunas formas meklējumus latviešu teātrī. Scenogrāfs un kostīmu bija izcilais latviešu mākslinieks Ilmārs Blumbergs. Iestudējumā daudz personāžu bijuši gan konkrēti tēli, gan simboli un mistiski tēli. Taču visemocionālāk uzrunājis mazais muzikants Smiekls.

 

RTMM 317312

 

Prieks, ka Tev ir ļoti laba diena. Lai diena būtu vēl labāka un priecīgāka, parādīšu Tev šaržu, ko zīmējis Valērijs Zosts. Tajā mākslinieks zīmējis meteoroloģiskā biroja vadītāju Jāni Barloti. Zīmējums tapis 1930. gados. Ceru, ka uzlaboju Tev garastāvokli!

RTMM 611055

 

Cieņā, Tavs Zinzinītis