Atpakaļ uz vēstulēm

Sveiks Zinzinīti! Man Tev ir viens jautājums. Šodien es ļoti daudz domāju. Šodien bija mana dzimšanas diena un nedēļu iepriekš vaicāja, ko es vēlos. Tad es šodien domāju kāda ir atšķirība ir starp vēlmēm un vajadzībām. Es vēlējos mājdzīvnieku jau sen un šodien man viņu uzdāvināja. Man uzdāvināja kaķi. Un tad es domāju, kas ir vajadzības. Tās ir, piemēram, gaiss, ūdens un citas lietas. Tad es Tev gribēju jautāt. Kādas ir Tavas vēlmes un vajadzības?

 Katrīna

 

Man prieks, Katrīna, ka esi guvusi sev jaunu draugu. Lai Tev ar kaķi labas attiecības, un lai jūs viens par otru rūpējaties!

Tev taisnība – vēlmes ne vienmēr ir tas pats, kas vajadzības. Taču dzīve būtu gaužām garlaicīga, ja mēs neko nevēlētos un nodarbotos tikai ar pamatvajadzību apmierināšanu.

Manas vēlmes un vajadzības ir gandrīz viens un tas pats. Lai muzeja rūķis varētu pastāvēt, vajadzīgi bērni, kas viņu vēlas satikt un viņa stāstus lasīt un skatīties. Es gribu vēstīt par to, kas bērnus patiešām interesē, tāpēc ļoti priecājos par vēstulēm un jautājumiem.

Vēlos Tev pastāstīt par kādu jauku gribēšanu. Reiz rakstnieks Imants Ziedonis ap sevi sapulcināja domubiedrus, kuru vajadzība bija padarīt Latviju sakoptāku. Šo kustību sauca DAG jeb dižkoku atbrīvošanas grupa. Viņi devās uz dažādām aizaugušām vietām Latvijā, lai atbrīvotu no krūmiem senus un lielus kokus. DAGu vidū bija arī dzejnieks Jānis Baltvilks. Vai vari salasīt viņa rokrakstu?

Zinzinītis